Casting, Moulding & Modelling

Sort by
  • Featured
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
18 products found

Alphabetically, A-Z
  • Featured
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
Life Casting kit to cast from body parts - Default Title (LIFECAST)
Sold out
Metal Powder Brass 75g - Default Title (METPOWBRA)

Metal Powder Brass 75g

Regular price £6.82 (£0.09 per gram)
Sold out
Metal Powder Bronze 75g - Default Title (METPOWBRO)

Metal Powder Bronze 75g

Regular price £7.36 (£0.09 per gram)
Sold out
Metal Powder Copper 80g - Default Title (METPOWCOP)

Metal Powder Copper 80g

Regular price £7.73 (£0.09 per gram)
Metal Powder Iron 190g - Default Title (METPOWIRO)

Metal Powder Iron 190g

Regular price £5.10 (£2.68 per 100 gram)
Plaster of Paris 1.5 kg

Plaster of Paris 1.5 kg

Regular price £5.86
Plaster of Paris 10 kg - Default Title (PLASTER10-X)

Plaster of Paris 10 kg

Regular price £24.95 (£2.50 per kilogram)
Plaster of Paris 25 kg Sack - Default Title (PLASTERBULK-X)

Plaster of Paris 25 kg Sack

Regular price £48.76 (£1.95 per kilogram)
Polycraft SG2000 Polyurethane Casting Resin 500g - Default Title (RESINPOL500)

Polycraft SG2000 Polyurethane Casting Resin 500g

Regular price £22.10 (£4.42 per 100 gram)
Polymorph 1 KILO BULK BAG - Default Title (POLYMORPH1k)

Polymorph 1 KILO BULK BAG

Regular price £33.17
Polymorph 100g Bag - Default Title (POLYMORPH100)

Polymorph 100g Bag

Regular price £5.26 (£0.05 per gram)
Polymorph 350g Bag - Default Title (POLYMORPH)

Polymorph 350g Bag

Regular price £15.76 (£4.50 per 100 gram)